ohlašovna : 112        ostatní :   353 825 122   nebo   731 415 304

 

 

 

Hasiči bojovali o vítězství při 24. ročníku v tradiční soutěži v požárním útoku

 

 

Zdálo by se, že velmi hezké počasí na poslední zářijovou sobotu bylo načasováno úplně přesně.

Stejně tak, jako 24. ročník hasičské soutěže O plaketu svatého Floriána v Nejdku.

Do areálu parkoviště firmy VLNAP u hasičské stanice si našlo cestu 6 mužských a tři ženská soutěžní družstva, aby bojovala o vítězství ve svých disciplínách.

Soutěžilo se ve dvou soutěžních pokusech, které muselo každé družstvo podstoupit.

Protože byla atmosféra a počasí velmi příznivá, rozhodli se aktéři o provedení ještě třetího, mimosoutěžního pokusu, kdy si každý člen vylosoval post, který musel po startu zvládnout. Nutno dodat, že se bylo opravdu na co dívat.

V ženské kategorii je téměř tradicí, že si prvenství odvážejí ženy z Krupky u Teplic. Druhé místo obsadilo soutěžní družstvo žen z Nové Role. Třetí, bronzová příčka letos patřila ženám z Rožmitála pod Třemšínem.

V mužské kategorii byly všem přítomným předvedeny velmi kvalitní výkony, zejména u obhájců prvenství z minulého ročníku, mužů z Nové Role. V těsném závěsu za nimi skončilo soutěžní družstvo z Mírové, třetí příčku obsadilo druhé družstvo mužů z Nové Role.

Obě vítězná družstva si odvezla stále putovní Plaketu svatého Floriána, všechna družstva navíc obdržela hodnotné ceny od Města Nejdek a řady sponzorů.

K pohodové atmosféře přispělo i hudební seskupení OLD BOYS, které rozproudilo pěvecké a taneční kreace až do večerních hodin.

O tom, že se do Nejdku na Floriána jezdí s oblibou, svědčí i ta skutečnost, že se dostavují soutěžní družstva z poměrně vzdálených míst, jako je Rožmitál pod Třemšínem, Krupka u Teplic, nebo Podmokly na Rokycansku.

Tradičně nás při této akci podpořili partnerští kamarádi, hasiči z Johanngeorgenstadtu, naši noví přátelé, hasiči z bavorského Burglengelfeldu. Soutěž samotnou zahájil starosta města Nejdek pan ING.Lubomír Vítek.

Pěkné počasí přilákalo také početnou dávku diváků z Nejdku

Připravit soutěžní klání zahrnuje nemalé úsilí ve všech směrech, jsme vděčni za přízeň všem, kteří nás tímto podpořili.

Firma VLNAP, která tradičně povoluje uspořádat soutěž na jejím parkovišti v areálu Jateční ulice v Nejdku, Město Nejdek, paní Dana Provazníková, pan Jan Rejcha, Lucie a Daniel Mandousovi, Karlovarská pekárna, Potraviny Pelikán, Lékárna U zlatého lva, Lékárna Olympia, Jaroslav a Ivana Mayerovi, paní Lenka Třebová, paní Gabriela Cvingerová, pan Karel Vít, pan Nápravník, Elektromix - paní Denisa Antonová, 3.MŠ Nejdek ul. Z.Míru, Zverimex BASET, Společnost RANDSTADT z Německa, Hasiči Johanngeorgenstadt, Hasiči Podmokly, Burglengenfeld.

Vám všem, kteří jste podpořili hasičské dění v Nejdku patří upřímný dík.

Pomalu vzhlížíme k roku 2018. K roku, který bude 150. od založení hasičstva v Nejdku. Oslavy 150. výročí založení jsou plánovány na duben 2018.

Samotný, jubilejní 25. ročník soutěže proběhne tradičně poslední víkendovou sobotu v září 2018.

Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další dění v Nejdku.

Hasiči Nejdek

 

 

Fotogalerie